O nas

Kim jesteśmy?

Jesteśmy pięcioosobową grupą uczniów szkół średnich z Poznania, którzy jakiś czas temu zauważyli barierę między społecznością Głuchych a ludźmi z w pełni zdrowym słuchem.

Barierę?

Bariera to brak wiedzy, jak komunikować się z Głuchymi, co zrobić, aby nas zrozumieli i jak sprawić, żeby sami poczuli się częścią społeczeństwa.

Co robimy?

Organizujemy warsztaty w poznańskich szkołach. Działamy aktualnie w Piątkowskiej Szkole Społecznej, 38. Liceum Ogólnokształcącym, VIII Liceum Ogólnokształcącym, II Liceum Ogólnokształcącym oraz w Szkole Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie. Na naszych warsztatach uczymy podstaw Polskiego Języka Migowego i opowiadamy, jak można komfortowo ochronić swój słuch przed uszkodzeniem.

Jak pracujemy?

Działamy w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Jest to inicjatywa, która ułatwia młodzieży ze szkół średnich i wyższych przeprowadzić własny projekt społeczny oraz dostarcza potrzebną do tego wiedzę. Zwolnieni z Teorii są również drogą do zdobycia użytecznych certyfikatów oraz prestiżowych nagród. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Czy planujemy otwarty finał projektu?

Oczywiście! Na nasz finał zapraszamy do galerii sztuki Arsenał na poznańskim Starym Rynku 16 marca o 16:30. Będzie na nim obecna wykwalifikowany nauczyciel języka migowego, która nauczy Was użytecznych słów i zdań w Polskim Języku Migowym, a my podzielimy się wiedzą niepublikowaną dotąd przez nas w internecie ani na warsztatach.

Do zobaczenia już wkrótce ❤️